Costa Deliziosa

Costa Deliziosa

Costa Deliziosa е брод кој е изграден во 2009та година, но своето прво патување го започнал во 2010та. Тој е првиот брод кој е “крстен” во новото пристаниште Port Rashid во Обединетите Арапски Емирати. Најчесто неговите рути се 7 и 10 дневни, но 3 пати до сега возел 100 дневни тури.

За релаксација, Costa Deliziosa ви нуди четири џакузиња и три базени, од кои едниот со собирачки кров, како и детски базен. На бродот можете да најдете и 4D кино како и Samsara Spa, каде ќе можете да се забавувате и да ги смирите вашиот ум и тело него се наоѓа и казино, како и Disco Grand Bar барот од кои срцето ќе ви забрза. За забава ви ги нуди и чудесниот Гранд При симлуатор со тркачки коли кој се граничи со реалноста, како ипростории за возење ролшуи и џогирање.

Доколку сте љубители на уметноста, овој брод пријатно ќе ве изненади. На неговите ѕидови ќе пронајдете 340 оригинални дела како и 4756 принтови. Доколку сте љубители на другите видови на уметност, можете да погледнете претстава во театарот кој се простира на три нивоа. Во бродот се наоѓа и трговски центар според кој во него ќе најдете се што ќе посакате, како и библиотека доколку сакате во тишина да ја прочитате вашата омилена книга.

Поаѓања од Венеција

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV / по лицe Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV / по лице Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV / по лице Датум
Еур 499 Еур 619 Еур 779 02/05/2020
Еур 549 Еур 669 Еур 829 09/05/2020
Еур 579 Еур 699 Еур 859 16/05/2020
Еур 649 Еур 769 Еур 929 23/05/2020
Еур 739 Еур 859 Еур 989 30/05/2020

COMFORT

Внатрешна Прозорска Балконска Датум
двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP
Еур 599 Еур 679 Еур 719 Еур 799 Еур 879 Еур 959 02/05/2020
Еур 649 Еур 729 Еур 769 Еур 849 Еур 929 Еур 1009 09/05/2020
Еур 679 Еур 759 Еур 799 Еур 879 Еур 959 Еур 1039 16/05/2020
Еур 749 Еур 829 Еур 869 Еур 949 Еур 1029 Еур 1109 23/05/2020
Еур 839 Еур 919 Еур 959 Еур 1039 Еур 1089 Еур 1169 30/05/2020

Временска табела на патувањето

Пристанишни такси: 150 Еур

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*


 

 
rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale