Costa Diadema

Costa Diadema

Costa Diadema е пуштен во употреба во 2014та година. Годината кога била завршена работата на бродот 2013та тој бил за прв пат возен по “крстењето” од страна на неговата кума Франка Грасо која била една од 12000 патници кои пловеле со Costa бродовите низ медитеранот во перидот Октомври-Ноември во 2013та година.

Овој Брод е совршен за семејства и парови подеднакво. На бродот може да уживате во филмови во 4D киното или пак вирутелно да се тркате во восхитувачкиот Grand Prix симулатор. За децата забавата продолжува во Amarillo Ice Cream Parlour каде може да се пробаат разновидни вкусови на сладолед, како и во детскиот базен, опремен со пиратски брод и замок. Освен тоа тука е и возбудливиот Star Lazer, интерактивна зона во која може да се забавувате во тимови борејќи се меѓусебно со ласерски оружја-играчки.

За возрасните, на Costa Diadema, се наоѓа оаза на четири нивоа, Samsara Spa центар. Ова прибежиште во себе содржи, сауна, турска бања, UVA – ray Солариум, базен за терапија со морска вода, теретана, како и кабини и апартмани од велнес категорија. Кога ќе дојде време за вечера, гостите можат да уживаат во било кој од седумте ресторани, меѓу кои Club Restaurant, Tavola Teppanyaki Restaurant, Samsara Restaurant како и пицерија. На бродот се наоѓаат уште и 11 барови меѓу кои Dresden Green Pub, Gran Duca di Toscana Wine Bar.

На Costa Diadema се наоѓаат 8 џакузија и три базени од кои едниот со собирачки кров, во кои можете да се релаксирате. Country Рок клубот има некои од најзабавните звуци кои сте ги слушнале, но исто така можете да се забавувате и во театарот на 3 нивоа во кој се одржуваат различни перформанси во живо.

Поаѓање од Савона

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  03/08/19
  
  Savona
  
  7
  
  749
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  10/08/19
  
  Savona
  
  7
  
  749
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  17/08/19
  
  Savona
  
  7
  
  749
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  28/09/19
  
  Savona
  
  7
  
  649
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  07/09/19
  
  Savona
  
  7
  
  749
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  14/09/19
  
  Savona
  
  7
  
  699
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  21/09/19
  
  Savona
  
  7
  
  999
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  28/09/19
  
  Savona
  
  7
  
  649
  

Поаѓање од Читавекија

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  09/08/19
  
  Civitavecchia
  
  7
  
  849
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  06/09/19
  
  Civitavecchia
  
  7
  
  999
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  13/09/19
  
  Civitavecchia
  
  7
  
  729
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  20/09/19
  
  Civitavecchia
  
  7
  
  1049
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  27/09/19
  
  Civitavecchia
  
  7
  
  649
  

Поаѓање од Барселона

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Spain, Balearic Islands, Italy, France
  
  05/08/19
  
  Barselona
  
  7
  
  699
  
  Spain, Balearic Islands, Italy, France
  
  12/08/19
  
  Barselona
  
  7
  
  729
  
  Spain, Balearic Islands, Italy, France
  
  26/08/19
  
  Barselona
  
  7
  
  649
  
  Spain, Balearic Islands, Italy, France
  
  02/09/19
  
  Barselona
  
  7
  
  799
  
  Spain, Balearic Islands, Italy, France
  
  09/09/19
  
  Barselona
  
  7
  
  699
  
  Spain, Balearic Islands, Italy, France
  
  16/09/19
  
  Barselona
  
  7
  
  699
  
  Spain, Balearic Islands, Italy, France
  
  23/09/19
  
  Barselona
  
  7
  
  999
  
  Spain, Balearic Islands, Italy, France
  
  30/09/19
  
  Barselona
  
  7
  
  599
  

Пристанишни такси: 150 Еур

Временска табела на патувањето

Пристанишни такси 150 еур
Задолжителни напојници кои патникот ги плаќа на бродот изнесуваат: За возрасни 10 еур на ноќ по лице, Деца од 4 до 14 год 5 еур, Деца до 4 години не плаќаат, Коста осигурување 7.30 еур (не е задолжително).

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Претстави во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови…
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)
 • Пакет пијалоци” PRANZO&CENA” вклучен за Комфорт Класик кабини ( за сите патници во кабина)
 • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт Премиум кабини ( за сите патници во кабина)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale