Costa Fascinosa

Costa Fascinosa

Costa Fascinosa своето прво патување го имал на 6ти мај 2012та година како последен од проширувањето на Costa флотата. Тој како и својот сестрински брод Costa Fascinosa своето име го добил по случаен избор по предлозите на илјадници туристички агенти и патници на Costa бродовите.

Овој брод е најгламурозниот меѓу Costa бродовите. На него ќе бидете опколени од магијата на стариот Холивуд и интернационалните филмови. Можете да ги гледате или купите сите 329 оригинални уметнички дела кои ќе ги пронајдете на него. Во себе содржи 5 џакузија и 4 базени, како и базен за терапија со морска вода, детски базен, како и два со вовлекувачки кровови.

Samsara Spa центарот на Costa Fascinosa е одлично прибежиште за кога на вашите мускули ќе им треба одмор и опуштање. Во себе содржи, сауна, турска бања, UVA – ray Солариум, базен за терапија со морска вода, теретана, како и кабини и апартмани од велнес категорија. Доколку сакате малку позабавна релаксација за тоа тука се Grand Prix симулаторот како и 4D киното.

Доколку сте гладни, на Costa Fascinosa се наоѓаат 5 ресторани меѓу кои Samsara ресторанот и Club ресторанот. Доколку посакате вечерна пијачка на располагање имате 13 барови како Coffee & Chocolate Bar и Cognac & Cigar Bar.

Поаѓање од Савона

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Italy, Balearic Islands, Spain
  
  22/09/19
  
  Savona
  
  7
  
  469
  
  Italy, Balearic Islands, Spain
  
  29/09/19
  
  Savona
  
  7
  
  409
  
  Italy, Malta, Spain, France
  
  06/10/19
  
  Savona
  
  7
  
  399
  

Поаѓање од Барселона

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Spain, Italy, Balearic Islands
  
  21/09/19
  
  Barselona
  
  7
  
  469
  
  Spain, Italy, Balearic Islands
  
  28/09/19
  
  Barselona
  
  7
  
  489
  

Пристанишни такси: 150 Еур

Временска табела на патувањето

Пристанишни такси 150 еур
Задолжителни напојници кои патникот ги плаќа на бродот изнесуваат: За возрасни 10 еур на ноќ по лице, Деца од 4 до 14 год 5 еур, Деца до 4 години не плаќаат, Коста осигурување 7.30 еур (не е задолжително).

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Претстави во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови…
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)
 • Пакет пијалоци” PRANZO&CENA” вклучен за Комфорт Класик кабини ( за сите патници во кабина)
 • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт Премиум кабини ( за сите патници во кабина)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*


 

 
rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale