Costa Fortuna

Costa Fortuna

Costa Fortuna е брод направен за Costa Crociere во 2003та година од Destiny класата. Инспириран е од старите италијански парни бродови. Модели од овие бродови може да се видат во заедничките простории на бродот. Во атриумот модели од 26 стари и сегашни бродови од флотата на Costa се поставени наопаку на таванот, заедно со самата Costa Fortuna. Помеѓу 10 и 16 декември 2018 се наоѓаше на обнова, и првото пловење потоа ќе го има во март 2019.

Атмосферата на Costa Fortuna е многу интернационална со специјален фокус на италијанскиот начин на живот. Начинот на облекување е неформален. На неколку дена во главниот ресторан има гала вечери со поелегантен код на облекување. Бродот е добро прилагоден за семејства и многу деца и тинејџери. Има четири различни ресторани вклучувајќи го и Клуб Ресторанот. Исто така има и 11 барови меѓу кои Cognac & Cigar Bar и Coffee & Chocolate Bar.

Секоја вечер различни шоуа се организираат во големиот театар. Покрај тоа има казино, дискотека, 4D кино огромен воден тобоган и продавници. Пред секоја екскурзија на брегот се одржуваат презентации за подготовка. За љубителите на спортот има огромна теретана и надворешно игралиште. Патниците кои се заинтересирани за велнес и релаксација можат да го испробаат Самсара Спа центарот со големина од 1300 метри квадратни иили да учествуваат во спортски часови или специјални третмани

Поаѓање од Џенова

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  02/08/19
  
  Đenova
  
  7
  
  649
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  06/09/19
  
  Đenova
  
  7
  
  549
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  13/09/19
  
  Đenova
  
  7
  
  499
  
  Italy, France, Spain, Balearic Islands
  
  20/09/19
  
  Đenova
  
  7
  
  479
  
  Italy, France, Spain
  
  27/09/19
  
  Đenova
  
  7
  
  429
  
  Italy, France, Spain
  
  18/10/19
  
  Đenova
  
  7
  
  329
  
  Italy, France, Spain
  
  25/10/19
  
  Đenova
  
  7
  
  299
  

Пристанишни такси: 170 Еур

Временска табела на патувањето

Временска табела на патувањето

Пристанишни такси 150 еур
Задолжителни напојници кои патникот ги плаќа на бродот изнесуваат: За возрасни 10 еур на ноќ по лице, Деца од 4 до 14 год 5 еур, Деца до 4 години не плаќаат, Коста осигурување 7.30 еур (не е задолжително).

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Претстави во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови…
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)
 • Пакет пијалоци” PRANZO&CENA” вклучен за Комфорт Класик кабини ( за сите патници во кабина)
 • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт Премиум кабини ( за сите патници во кабина)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*

rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale