Costa Luminosa

Costa Luminosa

Costa Luminosa е произведен во 2008та година, но своето прво патување го започнал во 2009та. Заедно со својот сестрински брод, Costa Deliziosa, е еден од првите бродови кој е хибрид од две класи на бродови, Spirit класата и Vista класата. Овие два брода се исто така и првите два брода во историјата “крстени” во еден ден.

За релаксација, Costa Luminosa ви нуди четири џакузиња и три базени, од кои едниот со собирачки кров, како и детски базен. На бродот можете да најдете и 4D кино како и Samsara Spa, каде ќе можете да се забавувате и да ги смирите вашиот ум и тело со помош на сауна, турска бања, UVA – ray Солариум, базен за терапија со морска вода, теретана. Во него се наоѓа и казино, како и Disco Grand Bar барот од кои срцето ќе ви забрза. За забава ви ги нуди и чудесниот Гранд При симлуатор со тркачки коли кој се граничи со реалноста, како и простории за возење ролшуи и џогирање. За да ја задоволите својата потреба од кофеин со прекрасен вкус посетете го Coffee & Chocolate Bar.

Доколку сте љубители на уметноста, овој брод пријатно ќе ве изненади. На неговите ѕидови ќе пронајдете 288 оригинални дела како и повеќе од 4000 принтови. Доколку сте љубители на другите видови на уметност, можете да погледнете претстава во театарот кој се простира на три нивоа.

Поаѓања од Венеција

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV / по лицe Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV / по лице Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV / по лице Датум
Еур 549 Еур 649 Еур 749 19/04/2020
Еур 549 Еур 669 Еур 829 03/05/2020
Еур 599 Еур 719 Еур 879 10/05/2020
Еур 629 Еур 749 Еур 909 17/05/2020
Еур 749 Еур 869 Еур 1029 24/05/2020
Еур 789 Еур 909 Еур 1039 31/05/2020

COMFORT

Внатрешна Прозорска Балконска Датум
двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP
Еур 649 Еур 729 Еур 749 Еур 829 Еур 849 Еур 929 19/04/2020
Еур 649 Еур 729 Еур 769 Еур 849 Еур 929 Еур 1009 03/05/2020
Еур 699 Еур 779 Еур 819 Еур 899 Еур 979 Еур 1059 10/05/2020
Еур 729 Еур 809 Еур 849 Еур 929 Еур 1009 Еур 1089 17/05/2020
Еур 849 Еур 929 Еур 969 Еур 1049 Еур 1129 Еур 1209 24/05/2020
Еур 889 Еур 969 Еур 1009 Еур 1089 Еур 1139 Еур 1309 31/05/2020

Временска табела на патувањето

Пристанишни такси: 150 Еур

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*


 

 
rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale