Costa Magica

Costa Magica

Costa Magica своето прво патување го имал во 2006та година. Во неговата внатрешност може да се сретнете со повеќе италијански стилови инспирирани од неколку градови, кои може да ги сретнете и во неговите ресторани и јавни простории.

Доколку сте љубители на оригинална уметност, тогаш овој брод е за вас. На него може да сретнете 5500 уметнички дела, меѓу кои и парчиња од престижната Brera Academy. Доколку повеќе ги сакате изведувачките уметности во театарот кој е распространет на 3 нивоа можете да уживате во забава во стилот на Лас Вегас.

За јадење на располагање ви се четири ресторани, додека ако сакате да се почестите себеси и уживате во некоја пијачка на располагање имате 11 барови. Овде можете да ги сретнете Club ресторанот како и Cognac & Cigar Bar.

Велнес центарот ви нуди теретана, спа центар, сауна и турска бања. Освен тоа доколку сакате да пливате Costa Magica ви нуди 4 базени, тобоган, 5 џакузија како и џогинг патека која се наоѓа под отворено небо, за кога ќе сакате да ја потрошите вашата вишок енергија.

7 ноќи / 8 дена

Поаѓање од Џенова

BASIC *гарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV / по лицe Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV / по лице Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV / по лице Датум
Еур 249 Еур 319 Еур 389 17/04/2020
3то и 4то возрасно лице во кабина 120 Еур
1/1 кабини нема на располагање

COMFORT

Внатрешна Прозорска Балконска Датум
двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP
Еур 299 Еур 319 Еур 369 Еур 389 Еур 439 Еур 459 17/04/2020
3то и 4то Возрасно лице во кабина 150 Еур
Доплата за 1/1 кабини +50%
1/4 кабини НА БАРАЊЕ

Пристанишни такси: 100 Еур

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale