Costa Mediterranea

Costa Mediterranea

Costa Mediterranea e изграден во 2003та година и своето прво патување го имал истата година на 16ти Јуни. Во 2013та година е подложен на реновирање. Особено интересно кај овој брод е што неговите палуби сите се наречени според италијанските имиња на повеќе митски суштества.

Инспириран од стилот на италијанските палати од 17ти и 18ти век, Costa Mediterranea ќе ви покаже дека еден брод за крстарење може да биде парче уметност. Дури и во гламурозниот Argentieri Restaurant ќе добиете сребрен прибор за јадење. Во вашите кабини со луксузни детаљи ќе се чувствувате воздигнато и ќе имате повеќе од доволно простор во вашиот дом, надвор од дома.

На бродот се наоша спа центарот Ischia Spa кој е распостелен на две нивоа и е дизајниран да ве ослободи од стресот. Во центарот ќе најдете, прекрасен солариум, соби за третмани, теретана, сауна, како и луксузна турска бања. Бродот исто така располага со 4 џакузија за да ја исчистите тензијата во вас. Кога ќе сакате да се ослободите од вишокот енергија, тука е спортскиот комплекс ос трака за џогирање која се наоѓа на отворено. Доколку сакате пливање, на бродот се наоѓаат 4 базени, од кои едниот со повлекувачки крови и тобоган.

Кога ќе помислите на храна, Costa Mediterranea ви нуди четири фантастични ресторани како и места кои нудат друг вид на храна, меѓу нив: Club Medusa, the Perla del Lago Buffet, Burger d’Autore, the Ristoranti degli Argentieri and the Club Restaurant. Кога ќе сакате да ја изгасите вашата жед, меѓу другото на располагање ви се и Wine Bar и Cognac and Cigar Bar.

Поаѓање од Џенова

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Italy, Greece, Israel, Jordan, Oman, Seychelles, Réunion, Mauritius
  
  03/10/19
  
  Đenova
  
  23
  
  899
  

Пристанишни такси: 240Еур

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale