Costa NeoRiviera

Costa NeoRiviera

Costa NeoRiviera е произведен во 1999та година, и истата го започнал своето прво патување. Во своето постоење има сменето повеќе сопственици, и повторно ќе промени сопственик следната година. Ова значи дека ова е една од последните шанси да пловите со овој брод под капата на Costa Crociere.

Инспириран од восхитувачката Италијанска Ривиера, Costa NeoRiviera е прекрасен за гледање. Со него можете да доживеете премиум крстаречко искуство со повеќе време во пристаништа, во помали дестинации, далеку од гужвите, со што ќе добиете едно поисполнето и поуспешно бегство од секојдневието во прекрасно декорираните апартмани и соби кои изненадуваат со својата удобност.

Флексибилното јадење на Costa NeoRiviera значи дека можете да јадете кога ќе посакате, не по нечиј туѓ распоред. Овде ќе бидете услужени со традиционални регионални менија развиени од универзитетот за гастрономски науки во Поленцо. Со секој оброк следуваат препораки за вино од Италијанската Сомелиерска Асцоијација. Освен тоа можете да се соберете со вашите пријатели на меѓу оброк или пак попладневен чај.

Доколку ви треба релаксација, можете да ги испробате спа центарот и теретаната на бродот. Во спа центарот меѓу другото можете да уживате и во сауна или пак парна соба. Кога сонцето ќе се спушти имате избор дали да се забавувате во казиното или пак да погледнете некој перформанс во театарот.

КАБИНИ

Поаѓања од Савона

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Italy, Spain, Balearic Islands, Corsica(France)
  
  02/08/19
  
  Savona
  
  11
  
  829
  
  Italy, Spain, Balearic Islands, Corsica(France)
  
  13/08/19
  
  Savona
  
  11
  
  829
  
  Italy, Spain, Balearic Islands, Corsica(France)
  
  24/08/19
  
  Savona
  
  11
  
  829
  
  Italy, Spain, Balearic Islands, Malta
  
  04/09/19
  
  Savona
  
  11
  
  979
  
  Italy, Spain, Balearic Islands, Malta
  
  15/09/19
  
  Savona
  
  11
  
  879
  
  Italy, Spain, Balearic Islands, Malta
  
  26/09/19
  
  Savona
  
  11
  
  699
  

Пристанишни такси: 170 Еур

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale