Costa Victoria – Грција, Италија

Costa Victoria

Costa Victoria е брод кој е произведен во 1996та година и бил реновиран во 2004та. По ова во 2013 преживеал уште една надоградба, но највеќе од моден аспект.

На Costa Victoria никогаш нема да ви биде досадно, бидејќи забавата се наоѓа насекаде околу вас. Можете да гледате разни шоуа во живо, да отидете во казино, да се релаксирате во џакузи, или да отиде до спа центарот и таму да се опуштите. На себе има два базени, еден внатрешен и еден надворешен. За вашите деца има клуб во кои тие ќе можат да си играат и да се дружат.

Во едно можете да бидете сигурно, на Costa Victoria никогаш нема да останете гладни. Независно дали сакате хамбургер покрај базенот, пица на полноќ, голем појадок, или пак сами да се послужите од шведска маса со огромен избор на храна, вашите стомаци ќе бидат среќни.

Поаѓање од Атина

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Greece, Italy
  
  05/09/19
  
  Pirej/Atina
  
  7
  
  489
  
  Greece, Italy
  
  12/09/19
  
  Pirej/Atina
  
  7
  
  439
  
  Greece, Italy
  
  19/09/19
  
  Pirej/Atina
  
  7
  
  439
  

Поаѓање од Бари

Дестинација Дата Пристаниште Бр.Ноќи Цена
  Italy, Greece
  
  03/08/19
  
  Bari
  
  7
  
  599
  
  Italy, Greece
  
  10/08/19
  
  Bari
  
  7
  
  549
  
  Italy, Greece
  
  17/08/19
  
  Bari
  
  7
  
  549
  
  Italy, Greece
  
  24/08/19
  
  Bari
  
  7
  
  549
  
  Italy, Greece
  
  07/09/19
  
  Bari
  
  7
  
  699
  
  Italy, Greece
  
  14/09/19
  
  Bari
  
  7
  
  599
  
  Italy, Greece
  
  21/09/19
  
  Bari
  
  7
  
  619
  

Пристанишни такси: 150 Еур

Временска табела на патувањето

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Претстави во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови…
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)
 • Пакет пијалоци” PRANZO&CENA” вклучен за Комфорт Класик кабини ( за сите патници во кабина)
 • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт Премиум кабини ( за сите патници во кабина)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*

rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale