Costa Victoria – Малдиви, Шри Ланка, Индија

Costa Victoria

Costa Victoria е брод кој е произведен во 1996та година и бил реновиран во 2004та. По ова во 2013 преживеал уште една надоградба, но највеќе од моден аспект.

На Costa Victoria никогаш нема да ви биде досадно, бидејќи забавата се наоѓа насекаде околу вас. Можете да гледате разни шоуа во живо, да отидете во казино, да се релаксирате во џакузи, или да отиде до спа центарот и таму да се опуштите. На себе има два базени, еден внатрешен и еден надворешен. За вашите деца има клуб во кои тие ќе можат да си играат и да се дружат.

Во едно можете да бидете сигурно, на Costa Victoria никогаш нема да останете гладни. Независно дали сакате хамбургер покрај базенот, пица на полноќ, голем појадок, или пак сами да се послужите од шведска маса со огромен избор на храна, вашите стомаци ќе бидат среќни.

Крстарење низ Малдиви – Шри Ланка – Индија

7 ноќи / 8 дена

Поаѓање од Мале (MLE)

BASIC *гарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV / по лицe Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV / по лице Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV / по лице Датум
Еур 246 Еур 348 Еур 501 16/11/2019
Еур 238 Еур 340 Еур 450 23/11/2019
Еур 246 Еур 348 Еур 459 30/11/2019
Еур 297 Еур 399 Еур 552 07/12/2019
Еур 246 Еур 348 Еур 459 14/12/2019
16/11, 30/11 и 14/12 3то и 4то Возрасно лице во кабина 124 Еур, 23/11 3то и 4то Возрасно лице во кабина 119 Еур, 07/12 3 и 4 Возрасно лице во кабина 149 Еур
23/11, 30/11, 07/12 и 14/12 нема 1/1 кабини на располагање

COMFORT

Внатрешна Прозорска Балконска Датум
двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP двокреветна кабина ClassicIC двокреветна кабина PremiumIP
Еур 369 Еур 459 Еур 489 Еур 579 Еур 679 Еур 759 16/11/2019
Еур 359 Еур 449 Еур 479 Еур 569 Еур 619 Еур 699 23/11/2019
Еур 369 Еур 459 Еур 489 Еур 579 Еур 629 Еур 709 30/11/2019
Еур 429 Еур 519 Еур 549 Еур 639 Еур 739 Еур 819 07/12/2019
Еур 369 Еур 459 Еур 489 Еур 579 Еур 629 Еур 709 14/12/2019
16/11, 30/11 и 14/12 3то и 4то Возрасно лице во кабина 185 Еур, 23/11 3то и 4то Возрасно лице во кабина 180 Еур, 07/12 3 и 4 Возрасно лице во кабина 215Еур
23/11 доплата за 1/1 кабина +100%, 30/11 доплата за 1/1 кабина +50%, 07/12 и 14/12 30/11 доплата за 1/1 кабина +30%

Пристанишни такси: 150 Еур

Временска табела на патувањето

Цената вклучува:

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
 • користење на бродските простории и опрема (библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Претстави во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови…
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, танц курсеви…)
 • Пакет пијалоци” PRANZO&CENA” вклучен за Комфорт Класик кабини ( за сите патници во кабина)
 • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт Премиум кабини ( за сите патници во кабина)

Цената не вклучува:

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава

Ве молиме да побарате програма за одреден брод дата*

rolex replica
rado replica uk
breitling replica sale
rolex replica sale
replica rolex sale