Вила “ЏОЈ” – Ксамил

Апартманите “Џој” се одалечени на 600 метри од плажа, имаат убав двор и скара на располагање за гостите. Сите соби имаат комплетно опремена кујна со фрижидер, тераса, ТВ… Бесплатно користење на клима уред, Wi-Fi, паркинг.
Вилата располага со: 4 студија.

EARLY BOOKING

10% попуст за целосна уплата до 31.05.2021

5% попуст за целосна уплата до 10.06.2021

 

ЦЕНА ЗА НАЕМ 2021 год.
Термин 13.06-20.06 20.06-27.06 27.06-04.07 04.07-11.07 11.07-18.07 18.07-25.07 25.07-01.08 01.08-08.08 08.08-15.08 15.08-22.08 22.08-29.08 29.08-05.09 05.09-12.09 12.09-19.09
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 студио 195 215 225 235 255 285 285 285 285 285 255 235 215 195


НАПОМЕНИ:

-ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио за 7 ноќевања.

-Во студио/соба дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број има можност со дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со двајца возрасни.

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

-Превозот е еден ден пред терминот во табелата.

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1 евро = 62,00 мкд).

-За уплата на два последователни термини за престој, одобруваме 10% попуст на вториот термин и важи само за редовни цени.

-Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

-Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

-Сместување во собите е по 14:00часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

-Важечка е резервацијата со аванс на уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

-По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Вослучајнапричинетаматеријалнаштетазавременапрестојот, корисникотјанадоместуваштетатанасопственикотналицеместо.

-Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на двор од собата.

-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

-Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

-Се патува според протокол, пеку граничен премин Ќафасан (Струга). Се патува со лична карта или пасош не постар од 3 месеци од денот на враќање.

-Во условина Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.

-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.

-При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.

-Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

 

Ценазапревоз:

-Возрасно лице 55 евра

-Децадо 12 години 40евра

-Децадо 2 години (безседиште) – бесплатно

-Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Scroll to Top