Coral Blue Beach Hotel – Gerakini, Sithonia

Coral Blue Beach from the air

Хотел Coral Blue Beach  – Геракини, Ситонија

www.coralblue.gr/en/home/

 

 

Локација:

Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

 • Hotel – Nea Moudania,  14 km; Hotel – Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel – Psakoudia 7.6 km; Hotel – Metamorfosi 17.5 km; Hotel – Nikiti 24 km

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа: Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Интернет: Бесплатно Wi – Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување:  Двокреветна соба – Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов – Double Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат – Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi – Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) – 5 € на ноќ – со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот.

Хотелски содржини:

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан “Thalassa” е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа “Ammos” е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
 • Лоби бар “Blue Wave”, работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

 

ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 10.03.21

 

Термин Услуга Double Bungalow Family Bunk Bed
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
23.05-30.05.2021 7 HB 213 240 262
30.05-06.06.2021 7 HB 236 263 286
06.06-13.06.2021 7 HB 270 298 321
13.06-20.06.2021 7 HB 316 344 367
20.06-27.06.2021 7 HB 351 378 401
27.06-04.07.2021 7 HB 385 413 436
04.07-11.07.2021 7 HB 420 447 470
11.07-18.07.2021 7 HB 466 493 516
18.07-25.07.2021 7 HB 500 528 551
25.07-01.08.2021 7 HB 500 528 551
01.08-08.08.2021 7 HB 500 528 551
08.08-15.08.2021 7 HB 500 528 551
15.08-22.08.2021 7 HB 489 516 539
22.08-29.08.2021 7 HB 443 470 493
29.08-05.09.2021 7 HB 362 390 413
05.09-12.09.2021 7 HB 305 332 355
12.09-19.09.2021 7 HB 259 286 309

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

Напомена:

 • бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

 
  Скопје 40 € Битола 35 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
  Велес 40 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
  Штип 45 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица
  Радовиш 45 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
  Струмица 45 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
  Неготино 40 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
  Смоквица 40 €   • 05:40 h Смоквица •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
  Граничен премин
Богородица 35€
  • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
  Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

 

 

Цената вклучува:                          

 • 7 ноќевања со појадок и вечера
 • Едно дете до 11.99 години – Бесплатно
 • Користење на клима уред
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
 • Второ дете од 0-11,99 бесплатно
 • Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

 

Scroll to Top