COSTA DIADEMA

COSTA DIADEMA

14 ноќи /15 дена

Италија, Грција, Турција, Шпанија, Франција

Поаѓање од Савона: 26. Септември 2021.

 

cruise_ship_banner

 

 

Ден Дата Пристаниште Пристигнување Поаѓање
1 26-09 Sun Savona (Italy) 17:00
2 27-09 Mon Salerno (Italy) 15:00 20:00
3 28-09 Tue Catania (Sicily) 10:00 18:00
4 29-09 Wed Cruising
5 30-09 Thu Heraklion/Creta (Greece) 09:00 16:00
6 01-10 Fri Izmir (Turkey) 09:00 17:00
7 02-10 Sat Istanbul (Turkey) 14:00
8 03-10 Sun Istanbul (Turkey) 20:00
9 04-10 Mon Cruising
10 05-10 Tue Piraeus/Athens (Greece) 06:00 14:00
11 06-10 Wed Cruising
12 07-10 Thu Cruising
13 08-10 Fri Barcelona (Spain) 13:00 19:00
14 09-10 Sat Marseilles (France) 09:00 18:00
15 10-10 Sun Savona (Italy) 08:00

 

BASIC *гарантирана категорија

Внатрешна двкреветна кабина * гарантирана кат.IV / по лице Еур 587
Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат.EV/ по лице Еур 875
Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат.BV/ по лице Еур 1187

3. и 4. возрасно лице во кабина Еур 490

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица, плаќаат само пристанишни такси!!!

Пристанишни такси 200 Еур

 

 

 

COMFORT категорија*AI

 Внатрешна двокреветна кабина кат ClassicIN/ по лице Еур 761
Прозорска двокреветна кабина кат.ClassicET / по лице Еур 1043
Балконска двокреветна кабина кат.ClassicBA/по лице Еур 1361

           

3.и 4. возрасно лице во кабина Еур 630

Пристанишни такси 200 Еур.

Доплата за 1/1 кабина +50%.

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица, плаќаат само пристанишни такси!!!

Задолжителни напојници кои патникот ги плаќа на бродот изнесуваат:

За возрасни 10 еур по ноќ/по лице

Деца до 14 год 5 еур

Деца до 4 години не плаќаат

Costa осигурување 11 еур (не е задолжително)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
• крстарење со брод според програма
• сместување во одбраниот тип на кабина (бања/WC, клима уред, сеф, фен, ТВ)
• проширен полн пансион на брод (вечера, полноќна ужина, појадок, ручек, ужина)
• свечена вечера со здравица на капетанот
• целодневна анимација
• забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
• користење на бродските простории и опрема (користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалки на палуба, пешкири,…)
• претстави во театар
• влезници во казино, ноќен клуб,…
• спортски активности  (аеробик,aerobic, stretching, bodydancing и слични активност со инструктор во сала,…)
• дневни активности (игри, потрага по изгубено богатство, квизови, натпревари, караоке, тематски забави и сл..)

  • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт кабина(за сите патници во кабина)

 

 

 

 

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

  1. Напојници
  2. Пијалоци на бродот
  3. Излети на копно
  4. Третмани во велнес центар и козметички третнами, личен фитнес тренер, спа
  5. Медицинска услуга
  6. Коста осигурување
  7. Визи

***Компанијата го задржува правото на промена на цените, без претходна најава.

*Откажување на резервација до 15 дена пред почетокот на патувањето!

 

ЕЛ МУНДО

Бул Партизански одреди 62А

02/3051748

elmundo@elmundo.com.mk

www.elmundo.com.mk

 

Scroll to Top