Costa Pacifica (Шпанија, Канарски острови, Кариби)

 

Costa Pacifica

Шпанија, Канарски острови, Кариби

14 ноќи / 15 дена

Поаѓање од Барселона: 04. декември 2022

Ден Датум Пристаниште Пристигнување Заминување
1 04-12 Нед Барселона (Barcelona) Шпанија 18:00
2 05-12 Пон Ден на море (Пловидба)
3 06-12 Вто Кадиз (Cadiz) Шпанија 09:00 17:00
4 07-12 Сре Ден на море (Пловидба)
5 08-12 Чет Санта Круз де Тенерифе (St. Cruz de Tenerife) Канарски Острови 09:00 19:00
6 09-12 Пет Ден на море (Пловидба)
7 10-12 Саб Ден на море (Пловидба)
8 11-12 Нед Ден на море (Пловидба)
9 12-12 Пон Ден на море (Пловидба)
10 13-12 Вто Ден на море (Пловидба)
11 14-12 Сре Ден на море (Пловидба)
12 15-12 Чет Барбадос (Barbados) Антили 08:00 18:00
13 16-12 Пет Розо (Roseau) Доминика 08:00 18:00
14 17-12 Саб Ден на море (Пловидба)
15 18-12 Нед Барселона (Barcelona) Шпанија 08:00

 

BASIC *гарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат.IV / по лице Еур 229
Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV/ по лице Еур 469
Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат.BV/ по лице Еур 659
 1. и 4. Возрасно лице во кабина Еур 180

 

COMFORT*ALL Inclusive

Внатрешна двокреветна кабина /по лице Еур 669
Прозорска двокреветна кабиба / по лице Еур 909
Балконска двокреветна кабина / по лице Еур 1099
 1. и 4. Возрасно лице во кабина Еур 490

 

Пристанишни такси 200 Еур
Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица, плаќаат само пристанишни такси!
Задолжителни напојници кои патникот ги плаќа на бродот изнесуваат:
За возрасни 11 еур на ноќ по лице
Деца од 4 до 14 год 5.5 Еур
Деца до 4 години не плаќаат
Costa Ковид-19 осигурување 33 Еур (не е задолжително, но се препорачува)

 

Цената вклучува :

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина ( купатило/wc, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот ( вечера, полноќна закуска, доручек,ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • Користење на бродските простории и опрема ( библиотека, фитнес ценрти, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали)
 • Дневни активноти ( игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, курсеви за танцување, тематски забави и сл.)
 • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт (AI) кабините (за сите патници во кабината)

 

 Цената не вклучува :

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Компанијата има право да ја смени цената без претходна најава

*** Откажување на аранжманот до 30 дена пред почетокот на патувањето, без пенали

 

Scroll to Top