Costa Smeralda (Италија, Франција, Шпанија, Балеари)

 

COSTA SMERALDA

Италија-Франција-Шпанија-Балеари

7 ноќи /8 дена

Поаѓање од Чивитавекија: 03. февруари 2023

 

Ден Датум Пристаниште Пристигнување Заминување
1 03-02 Саб Чивитавекија (Civitavecchia) Италија 19:00
2 04-02 Нед Савона (Savona) Франција 08:00 18:00
3 05-02 Пон Марсеј (Marseilles) Франција 08:30 18:00
4 06-02 Вто Барселона (Barcelona) Шпанија 09:00 19:00
5 07-02 Сре Палма де Мајорка (Palma de Mallorca) Шпанија 08:00 18:00
6 08-02 Чет Ден на море (Пловидба)
7 09-02 Пет Палермо (Palermo) Италија 07:00 16:00
8 10-02 Саб Чивитавекија (Civitavecchia) Италија 08:00

 

 

BASIC *гарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат.IV / по лице Еур 189
Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV/ по лице Еур 299
Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат.BV/ по лице Еур 399
 1. и 4. Возрасно лице во кабина На барање!

 

 

COMFORT*ALL Inclusive

Внатрешна двокреветна кабина /по лице Еур 409
Прозорска двокреветна кабиба / по лице Еур 519
Балконска двокреветна кабина / по лице Еур 619
 1. и 4. Возрасно лице во кабина На барање!

 

Пристанишни такси 150 Еур

Доплата за 1/1 кабина +50%
Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица, плаќаат само пристанишни такси!
Задолжителни напојници кои патникот ги плаќа на бродот изнесуваат:
За возрасни 11 еур на ноќ по лице
Деца од 4 до 14 год 5.5 Еур
Деца до 4 години не плаќаат

Коста осигурување 11 Еур (не е задолжително)
Costa Relax Covid-19 осигурување 33 Еур (не е задолжително, но се препорачува)

 

Цената вклучува :

 • Крстарење со бродот по програмата
 • Сместување во избраната кабина за време на крстарењето на бродот (купатило/wc, клима, сеф, фен, тв)
 • Проширен полн пансион на бродот ( вечера, полноќна закуска, доручек,ручек, ужина)
 • Свечена вечера и наздравување со капетанот
 • Целодневни анимации
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • Користење на бродските простории и опрема ( библиотека, фитнес ценрти, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири…)
 • Представи во театар
 • Влезници за казино, ноќни клубови
 • Спортски активности (аеробик, stretching, bodydancing, и слични активности со инструктор во сали,…)
 • Дневни активноти ( игри, лов на изгубено злато, квизови, турнири, караоке, курсеви за танцување, тематски забави и сл.)
 • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт (AI) кабините (за сите патници во кабината)

 

Цената не вклучува :

 • Бакшиш
 • Пијалоци на брод
 • Излети на копно
 • Третмани во wellness центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
 • Медицински услуги
 • Costa осигурување

Компанијата има право да ја смени цената без претходна најава

*** Откажување на аранжманот до 30 дена пред почетокот на патувањето, без пенали

Scroll to Top