Vila Elvira – Nei Pori

Nei Pori at Night

ВИЛА ЕЛВИРА се наоѓа на 120метри од плажа. Расоплага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија  распоредени на приземје, први и втори кат. Секое студио има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi. Опис: една просторија со брачен и единечен кревет или три поединечни кревети и кујна. Сместувањето е Б категорија.

39°58’41.8″N 22°38’42.7″E

39.978285, 22.645205

 

Цени за наем на студио за 7 ноќевања, без превоз.

Превоз со доплата.

Термин Ноќевања Цена за наем на студио
1/2СТД 1/3СТД 1/4СТД
23.05.2021 7 ноќи 70 80€ 90 €
30.05.2021 7 ноќи 100 110€ 120 €
06.06.2021 7 ноќи 140 150€ 160 €
13.06.2021 7 ноќи 200 210€ 220 €
20.06.2021 7 ноќи 240 250€ 260 €
27.06.2021 7 ноќи 250€ 260€ 270 €
04.07.2021 7 ноќи 260€ 280 € 300 €
11.07.2021 7 ноќи 280€ 300 € 320 €
18.07.2021 7 ноќи 300€ 320€ 340 €
25.07.2021 7 ноќи 300€ 320€ 340 €
01.08.2021 7 ноќи 300€ 320 € 340 €
08.08.2021 7 ноќи 300€ 320 € 340 €
15.08.2021 7 ноќи 300 320 340
22.08.2021 7 ноќи 280€ 300€ 320 €
29.08.2021 7 ноќи 240 250€ 260 €
05.09.2021 7 ноќи 220 240€ 250 €
12.09.2021 7 ноќи 170 180€ 190 €
19.09.2021 7 ноќи 100 110€ 110 €
26.09.2021 7 ноќи 80 € 80€ 90 €
НАПОМЕНИ:
 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
 • Над дозволениот број, може, на дополнително барање (одобрување) да се сместимаксимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
 • Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 • Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот
 • Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.
Цена за превоз:
 • Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€
 • деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:
– Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
– Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
– Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
– Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
– Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

 • Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

ЕЛ МУНДО

Бул Партизански одреди 62А

02/3051748

www.elmundo.com.mkinfo@elmundo.com.mk

Scroll to Top