elmundo tours

travel opportunities

Дубаи и Групно Крстарење по Персиски Залив (08.01 – 18.01.2025)

  ЦЕНАТА НА ПАТУВАЊЕТО Е ВО ЕВРА ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА БАЛКОНСКА КАБИНА (уплатата е во денарска противвредност по курс 62.00) Дата на поаѓање Цена во балконска кабина 08. Јануари 2025 2.690 € Цена за деца до 18 години Еур 1.990 Трето возрасно лице во кабина Еур 2.390 ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: Авионски превоз со […]

Дубаи и Групно Крстарење по Персиски Залив (08.01 – 18.01.2025) Read More »

Њујорк, Мајами, Мексико и Кариби – 27.04.2024 – 12.05.2024

Bahamas Програма на патување 1. ден (27.04.2024) Скопје – Истанбул – Њујорк Состанок на патниците на аеродромот во Скопје во 06:40 часот. Полетување за Истанбул во 08:40 (лет ТК 1004). Оброк во авион. Слетување во Истанбул во 11:10. Полетување за Њујорк во 14:05 (лет ТК 01). Оброци во авион. Слетување во Њујорк во 17:50 часот.

Њујорк, Мајами, Мексико и Кариби – 27.04.2024 – 12.05.2024 Read More »

Неоткриената Магија на Норвешките Фјордови 09.08.2024 – 19.08.2024

– Поаѓање: 09. Август 2024. 10 дена / 9 ноќи Ден Датум Пристаниште Пристигнување Заминување Недела 11/8/2024 Copenhagen, Denmark – 18:00 Понеделник 12/8/2024 At Sea – – Вторник 13/8/2024 Hellesylt, Norway 09:00 09:45 Вторник 13/8/2024 Geiranger, Norway 12:00 21:00 Среда 14/8/2024 Alesund, Norway 07:00 17:00 Четврток 15/8/2024 Flaam, Norway 07:00 18:00 Петок 16/8/2024 At Sea

Неоткриената Магија на Норвешките Фјордови 09.08.2024 – 19.08.2024 Read More »

Групно Крстарење по Западен Медитеран (01.10 – 11.10.2024)

    Крстарење со MSC ORCHESTRA 11 дена / 10 ноќи ЗАПАДЕН МЕДИТЕРАН – Италија, Шпанија, Франција, Португалија Поаѓање од Скопје: 01 октомври 2024 ЦЕНАТА НА ПАТУВАЊЕТО Е ВО ЕВРА ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА КАБИНА (уплатата е во денарска противвредност по курс 62.00) Датум Цена за сместување/услуга 01. октомври 2024 внатрешна кабина прозорска кабина балконска

Групно Крстарење по Западен Медитеран (01.10 – 11.10.2024) Read More »

Со Ел Мундо преку Атлантикот. Од Шпанија до Бразил! Прекуокеанско Групно Крстарење (19.11- 08.12.2024)

    Крстарење со MSC GRANDIOSA 20 дена / 18 ноќи Атлантик – Шпанија, Португалија, Бразил Поаѓање од Скопје: 19 ноември 2024 Ден Датум Пристаниште Пристигнување Заминување Среда 20/11/2024 Малага (Гранада), Шпанија – 17:00 Четврток 21/11/2024 Пловидба – – Петок 22/11/2024 Фунчал (Мадеира), Португалија 09:00 17:00 Сабота 23/11/2024 Санта Круз де Тенерифе, Шпанија 09:00 18:00

Со Ел Мундо преку Атлантикот. Од Шпанија до Бразил! Прекуокеанско Групно Крстарење (19.11- 08.12.2024) Read More »